امروز: یکشنبه 27 خرداد 1403 برابر با 16 جون 2024

«ناظم دباغ» در گفت‌وگو با لوین: احزاب اقلیم کردستان روابط خوبی با ایران دارند

 نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران گفت: اتحادیه میهنی کردستان با جمهوری اسلامی ایران هم‌پیمان است و هرگز این مسأله را مخفی نکرده است.

 «ناظم دباغ» نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران در گفت‌وگو با هفته‌نامه «لوین» Lvinدر مورد روابط احزاب اقلیم کردستان با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: اتحادیه میهنی کردستان، با جمهوری اسلامی ایران هم‌پیمان است و هرگز این مسأله را مخفی نکرده است.

وی همچنین گفت: اتحادیه میهنی کردستان با ایران هم‌پیمان است و ایران هم خواهان این است که اتحادیه میهنی هم‌پیمان قوی باشد و با دیگر احزاب و گروه‌های سیاسی عراق؛ برای استقرار امنیت در این کشور و آبادانی عراق جدید همکاری نماید.   

«ناظم دباغ» در بخش دیگری از این گفت‌وگو در مورد روابط ایرانبا حزب دموکرات کردستان به رهبری «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان گفت: بر خلاف شایعه‌های موجود، پارتی (حزب دموکرات کردستان) روابط خوبی با ایران دارد.

وی همچنین سفر اخیر «نیچیروان بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان به ایران را نمونه‌ای آشکار از رابطه قوی پارتی و ایران وصف نمود و در ادامه اظهار داشت: همچنین دیگر احزاب اقلیم کردستان از جمله؛ سوسیالست، زحمتکشان، جماعت اسلامی و جنبش تغییر (گوران) هم روابط خوبی با ایران دارند.

 

کد خبر: 293

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی